Projekt “Stolný tenis do škôl” pokračoval koncom januára na východnom Slovensku v Kráľovskom Chlmci

Začiatok roka 2020 sa u nás niesol v konečných prípravách na posledné akcie na východnom Slovensku.

29.01.2020 sme pokračovali na základnej škole L. Kossutha 56 v Kráľovskom Chlmci.

Základnú školu prišli podporiť Alexander Valuch – reprezentat SR a Róbert Valuch.

Za základnú školu certifikát o materiálnom vybavení prevzal riaditeľ školy PhDr. Róbert Berta, MBA.

Pán riaditeľ vyslovil veľké poďakovanie za možnosť realizácie tejto peknej športovej akcie u nich na škole. Vyzdvihol stolný tenis a jeho priaznivý vplyv na pohybovú aktivitu a celkové zdravie detí. Teší sa, že stolnotenisové stoly budú využívané v maximálnej miere počas celého roka.

Za Slovenský stolnotenisový zväz sa akcie zúčastnili Jakub Cibula.

Po krátke rozcvičke si naši reprezentanti pripravili pre deti show, v ktorej predviedli svoje umenie a prácu s raketou. Opäť ukázali deťom hru s rôznymi raketami od maličkej až po obrovskú raketu a takisto predviedli ukážky ozajstnej hry ako na turnaji  🙂

Po show programe boli pre najmenšie deti – prvákov a druhákov pripravené stanovištia, na ktorých si mohli vyskúšať prvé kontakty s raketou a loptičkou – nosenie loptičky na rakete cez prekážky a triafanie loptičky s raketou na cieľ.

Po ukážkach hry a zápasu sa deti mohli zapojiť a vyskúšať si stolný tenis za naozajstným stolnotenisovým stolom.

Skúsili, ako je to hrať na veľkom stole a držať v rukách raketu a loptičku. Po chvíli sa vytvorila veľká rada, záujem detí bol veľký.

Alexander aj Robo sa každému dieťaťu snažili venovať individuálne a aspoň na malú chvíľu deťom umožnili si zahrať a vyskúšať stolný tenis.

Naprázdno neodišli ani deti, ktoré si prevzali drobné pozornosti v podobe kvalitných informačných a propagačných materiálov o stolnom tenise ako aj malé sladké prekvapenie.