Projekt “Stolný tenis do škôl” pokračoval na východnom Slovensku 15-tou akciou!

Projekt “Stolný tenis do škôl” pokračoval na východnom Slovensku pätnástou akciou na Základnej škole v Poprade, časť Matejovce.

Základnú školu prišli podporiť Alexander Valuch – reprezentat SR a hráč KST POPRAD Tomáš Horák.

Za základnú školu certifikát o materiálnom vybavení prevzala pani riaditeľka PaeDr. Barbora Cehulová. Z mesta Poprad prišiel akciu podporiť Mgr. Lukáš Tóth.

Za Slovenský stolnotenisový zväz sa akcie zúčastnili Jakub Cibula a člen výkonného výboru SSTZ, predseda komisie rozvoja stolného tenisu a školského športu JUDr. Daniel Fink.

Musíme povedať, že škola bola veľmi dobre na akciu pripravená a pomohla nám ju urobiť ešte zaujímavejšiu pre cieľovú skupinu – pre deti prvého stupňa.

Alexander a Tomáš opäť za veľkej podpory detí odštartovali show program. Všetky deti ale aj pani učiteľky ich s úžasom sledovali a čakali, čo im predvedú.

V krátkej show predviedli svoje umenie a prácu s raketou. Po skončení programu sa deti mohli zapojiť aj do názorných ukážok hry. Hráči im pomáhali, ukázali správne držanie rakety a aj si s nimi zahrali.

Spolu s Alexandrom a Tomášom sa akcie zúčastnil za CVČ Poprad Mgr. Peter Musár a podpredseda KST Poprad Tibor Bujniak.

Deti si neskôr mohli samé vyskúšať hru, populárny kolotoč a zabaviť sa s robotom.

Stolní tenisti ukázali deťom hru s rôznymi raketami od maličkej až po obrovskú raketu a takisto predviedli ukážky ozajstnej hry ako na turnaji.

Po show programe boli pre deti pripravené stanovištia, na ktorých si mohli vyskúšať prvé kontakty s raketou a loptičkou – nosenie loptičky na rakete cez prekážky a triafanie loptičky s raketou na cieľ.

Autogramiáda vždy poteší

Naprázdno neodišli ani deti, ktoré si prevzali drobné pozornosti v podobe kvalitných informačných a propagačných materiálov o stolnom tenise ako aj malé sladké prekvapenie.