Projekt „Stolný tenis do škôl“ pokračoval na východnom Slovensku na Spojenej škole Zborov

Projekt “Stolný tenis do škôl” pokračoval na východnom Slovensku trinástou zastávkou 10.12. 2019 na Spojenej škole Zborov ?

Spojenú školu Zborov prišli podporiť Alexander Valuch – reprezentat SR a hráč I. ligy za Bardejov a zároveň tréner IV. Ligy TJ Magura Zborov Michal Sabol.

Na východnom Slovensku sa nám veľmi páči a tak isto aj Alexandrovi Valuchovi, ktorý absolvoval všetky akcie na východnom Slovensku a mal z toho veľkú radosť. Dokonca sme mu museli pripraviť aj podpisové karty, ktoré boli vždy na každej akcii veľmi rýchlo odovzdané čakajúcim deťom.

Spolu s Alexandrom sa danej akcie zúčastnil aj Michal Sabol, hráč I. ligy za mesto Bardejov, ktorý je zároveň aj trénerom IV. ligy TJ Magura Zborov.

Alexander a Michal za veľkej podpory detí odštartovali show program. Deti ich s úžasom sledovali a čakali, čo im predvedú. Po krátkej rozcvičke si naši reprezentanti pripravili pre deti show, v ktorej predviedli svoje umenie a prácu s raketou. Po skončení show programu sa deti mohli zapojiť aj do názorných ukážok hry. Hráči im pomáhali, ukázali správne držanie rakety a aj si s nimi zahrali.

Opäť ukázali deťom hru s rôznymi raketami od maličkej až po obrovskú raketu a takisto predviedli ukážky ozajstnej hry ako na turnaji  ?

Po show programe boli pre deti pripravené stanovištia, na ktorých si mohli vyskúšať prvé kontakty s raketou a loptičkou – nosenie loptičky na rakete cez prekážky a triafanie loptičky s raketou na cieľ.

Zástupcom SSTZ na akcii v bol J. Cibula. Akciu prišiel za miestny klub TJ Magura Zborov podporiť vedúci klubu pán Marián Rondzik. Za obec Zborov prišiel akciu podporiť pán starosta Mgr. Ján Šurkala.

Riaditeľka spojenej školy Mgr. Ivica Clementová ocenila snahu Slovenského stolnotenisového zväzu podporovať a rozvíjať stolný tenis po školách aj na východnom Slovensku

Autogramiáda vždy poteší

Naprázdno neodišli ani deti, ktoré si prevzali drobné pozornosti v podobe kvalitných informačných a propagačných materiálov o stolnom tenise ako aj malé sladké prekvapenie.

Na záver nechýbala populárna autogramiáda ?

Ďakujeme všetkým za podporu!