Putovanie po strednom Slovensku sme ukončili akciou na Základnej škole vo Vrútkach!

Projekt “Stolný tenis do škôl” sme na strednom Slovensku ukončili dňa 22.11. 2019 na ZŠ vo Vrútkach.

Základnú školu vo Vrútkach prišli podporiť reprezentanti SR Alexander Valuch a Monika Uríková

Oficiálne odovzdávanie a celá realizácia akcie sa uskutočnila na Základnej škole M.R. Štefánika 1, pretože na škole ZŠ Hany Zelinovej stále prebiehajú rekonštrukčné práce v telocvični.

Tradične po príchode do priestorov telocvične nás už deti netrpezlivo očakávali. Pôvodne mali byť na akcii deti až z troch základných škôl. Nakoniec však prišli z dvoch škôl, pretože na tretej škole prebiehala iná akcia. Aj tak ich bol dostatočný počet, približne dvesto!

Novinkou bola exhibícia detí z klubu TJ Lokomotíva Vrútky, ktoré ukázali, čo sa v stolnom tenise naučili a veľmi milo nás prekvapili 🙂

Žiaci sa dozvedeli mnoho zaujímavostí z histórie stolného tenisu a mali tiež možnosť pozrieť si exhibičný zápas dvoch skutočných hviezd stolného tenisu na Slovensku. Do telocvične zavítala reprezentantka SR Monika Uríková, hrajúca v Moravskom klube Krumlov. Predviedla sa spolu s ďalším reprezentantom SR a majstrom Európy z roku 2017 v štvorhre hráčov do 21 rokov Alexanderom Valuchom, momentálne hrajúcim v TSG Kaiserlautern v Nemecku.

Ďalším zaujímavým hosťom podujatia bol juniorský reprezentant SR a odchovanec TJ Lokomotíva Vrútky Martin Ďanovský.

Na záver sa predviedli hráči hrajúci v kategórii mladších a starších žiakov, medzi nimi aj žiak základnej školy Samuel Skalický.

Zástupcom SSTZ na uvedenom podujatí bol J. Cibula. Za Základnú školu M. R. Štefánika pani riaditeľka PaedDr. Erika Repková. Za CVČ Domino riaditeľka Mgr. Helena Palčová. Za Základnú školu H. Zelinovej: Ing. Rudolf Bukovinský , koordinátor projektu.

V rámci týždňa aktivít na základnej škole „ Zober loptu a nie drogy“  žiaci videli, že aj tá maličká stolnotenisová lopta dokáže byť zaujímavá a veselá.

Všetci prítomní pedagógovia boli veľmi spokojní a vyslovili nádej, že sa týmto nádherným podujatím podarilo osloviť aspoň pár žiakov, ktorí si stolný tenis vyskúšajú, obľúbia a zotrvajú pri tomto športe.

Autogramiáda vždy poteší

Na záver nechýbala populárna autogramiáda, kde si svoje ruky a podpisovanie predcvičili Alexander a Monika ?

Ďakujeme všetkým za podporu a za fotografie p. Ing. Rudolfovi Bukovinskému.