21.11. 2019 sme sa stretli na ZŠ v Sučanoch.

Projekt “Stolný tenis do škôl” pokračoval na strednom Slovensku jedenástou zastávkou  21.11. 2019 na ZŠ v Sučanoch.  ?

Základnú školu v Sučanoch prišli podporiť Alexander Valuch-náš veľký „showman“ a Fedor Kállay

Po našom príchode do školy sme videli, že deti už nedočkavo nakúkajú do telocvične, netrpezlivo poskakujú a nevedia sa dočkať.? Po príchode približne 120 detí prvých a druhých ročníkov a ich učiteliek do telocvične, mohol konečne náš show program začať.

Alexander a Fedor boli veľmi prekvapení tak veľkým záujmom detí o stolný tenis. Po krátkej rozcvičke si naši reprezentanti pripravili pre deti show, v ktorej predviedli svoje umenie a prácu s raketou.

Opäť ukázali deťom hru s rôznymi raketami od maličkej až po obrovskú raketu a takisto predviedli ukážky ozajstnej hry ako na turnaji  ?

Po show programe boli pre deti pripravené stanovištia, na ktorých si mohli vyskúšať prvé kontakty s raketou a loptičkou – nosenie loptičky na rakete cez prekážky a triafanie loptičky s raketou na cieľ.

Veľkým prekvapením pre deti bol stolnotenisový robot. Niektoré deti ešte robota nikdy nevideli. Zahrať si aspoň  chvíľu s robotom, bol pre deti veľký zážitok.

Zástupcom SSTZ na uvedenom podujatí bol J. Cibula. Akciu prišiel za miestny klub TJ Tatran Sučany podporiť Marián Kľuch.

Pani riaditeľku teší veľká popularita stolného tenisu v regióne

Pani riaditeľka školy Mgr. Marta Lamošová nám poďakovala, že sme ich školu vybrali do projektu “Stolný tenis do škôl”. Povedala nám, že má obrovskú radosť, že deti môžu športovať a hrať stolný tenis v škole, ale aj vo svojom voľnom čase. Škola podporuje u detí každú športovú aktivitu.

Autogramiáda vždy poteší

Naprázdno neodišli ani deti, ktoré si prevzali drobné pozornosti v podobe kvalitných informačných a propagačných materiálov o stolnom tenise ako aj malé sladké prekvapenie.

Na záver nechýbala populárna autogramiáda, kde si svoje ruky a podpisovanie predcvičili      Alexander a Fedor ?

Ďakujeme všetkým za podporu!