Projekt „Stolný tenis do škôl“ začal 10.10.2019 na ZŠ Tbiliská v Bratislave!

Slovenský stolnotenisový zväz v rámci svojich aktivít  pre prácu s mládežou pripravil v tomto roku nový projekt s názvom  „Stolný tenis do škôl“.

Po celom Slovensku sa v období od októbra do decembra 2019 uskutoční osemnásť akcií, cieľom ktorých je najmä predstaviť stolný tenis najmladším ročníkom základných škôl, zvýšenie jeho popularity a následne priviesť k stolom nové nádeje 🙂

Slovenský stolnotenisový zväz v spolupráci s firmou Funstar, ktorá je oficiálnym zástupcom jednej z najväčších stolnotenisových firiem na svete BUTTERFLY, daroval škole základnú výbavu pre stolný tenis, ktorá obsahovala: stolnotenisový stôl Butterfly , sieťku, 6 rakiet a 30 loptičiek.
Projekt „Stolný tenis do škôl“ sme tento rok začali v Bratislave, na ZŠ Tbiliská.
Na akciu sme pozvali žiakov prvých a druhých ročníkov. Detičky spoznali históriu stolného tenisu, dostali darčeky, videli hrať našich slovenských reprezentantov: Samuela Novotu a Michala Pavolku ?  ktorí ich učili, ako držať raketu v ruke, udržať loptičku na rakete a na koniec mali naši reprezentanti autogramiádu! ??

Rozhodne však treba pochváliť aj množstvo obetavých nadšencov , ktorí sa na tomto projekte podieľali. S projektom na ZŠ Tbiliskej nám pomohol stolnotenisový klub ST RELAX Rača, ktorý zastrešuje aj stolnotenisový krúžok na tejto škole. Na podujatí ho  zastupovali Anton Hamran a Jozef Bandžuch . Veľká vďaka patrí aj vedeniu školy, ktoré vychádza v ústrety tejto športovej aktivite. Podujatia sa  zúčastnila aj pani riaditeľka  Mgr.Hirschnerová, ktorá aj aktívne pri stole ukázala , že stolný jej nie je cudzí. S raketou za stolom sa museli prezentovať aj prítomní hostia, predstavitelia a poslanci  MČ Rača p.Juraj Madzin, p.Ján Polakovič, p.Monika Luknárová a v neposlednom rade aj človek zodpovedný za šport v Rači p.Marek Porvazník. Všetkým patrí poďakovanie za podporu a aj osobnú účasť..