V pondelok 21.10.2019 pokračoval Projekt “Stolný tenis do škôl” na ZŠ kniežaťa Pribinu v Nitre!

Slovenský stolnotenisový zväz opäť na podujatie zabezpečil okrem materiálneho vybavenia aj moderátora s ozvučením, ktorý celé podujatia moderoval a počas jednotlivých činností aj spestroval podujatie hudbou.

Do aktivít boli zapojení naši mladí úspešní reprezentanti Jakub Goldír a Kristián Uherík, ktorí aj navštevujú danú základnú školu. Deťom, ktorých bolo približne 130 predviedli kus svojho umenia za stolmi a prezentovali sa malou exhibíciou. Tu ukázali deťom hru s rôznymi raketami od maličkej až po obrovskú raketu a takisto predviedli ukážky ako obrannej tak aj modernej útočnej hry.
Následne po show sme sa presunuli do exteriéru areálu školy. Na modernom vonkajšom ihrisku sme deťom pripravili až šesť stanovíšť, na ktorých si mohli odskúšať prvé kontakty s raketou a loptičkou – nosenie loptičky na rakete cez prekážky a triafanie loptičky raketou na cieľ.
Niektorí sa aj poriadne zapotili, no odmena vo forme lízanky, diplomu za účasť, omaľovánok na tému stolný tenis, boli opäť peknou odmenou.

Rozhodne však treba pochváliť aj množstvo obetavých nadšencov, ktorí sa tu v na projekte podieľali. S projektom nám pomohol stolnotenisový klub KST RAKSIT, pod vedením trénera Andreya Sitaka, ktorý zastrešuje aj stolnotenisový krúžok na tejto škole. Veľká vďaka patrí aj vedeniu školy, ktoré vychádza v ústrety tejto športovej aktivite. Podujatia sa zúčastnila aj pani riaditeľka Mgr. Miková, ktorá pekným príhovorom dokázala, že stolný tenis jej nie je cudzí.

Všetkým patrí poďakovanie za podporu a aj osobnú účasť! 🙂