V Žiari nad Hronom nás čakali aj s miestnou televíziou!

Projekt “Stolný tenis do škôl” pokračoval svojou deviatou zastávkou dňa 13.11. 2019 na ZŠ Jilemnického v Žiari nad Hronom 🙂

Podporiť základnú školu v Žiari nad Hronom prišli reprezentanti SR Peter Šereda a Samuel Novota. Obaja videli v deťoch veľký potenciál. Možno niektoré z nich budú v budúcnosti úspešne reprezentovať Slovensko v stolnom tenise

Po príchode nás žiaci zo školy a aj z miestneho stolnotenisového klubu príjemne prekvapili. Na štyroch stoloch neúnavne hrali „kolotoč“ a hneď na úvod zapojili do hry aj našich reprezentantov. Boli nadšení, že sme prišli aj do ich školy a mohli zrealizovať túto peknú akciu. Škola sa na nás dobre pripravila. Zavolali aj miestnu televíziu, ktorá robila s hráčmi a hosťami rozhovory. Všetko zachytil do svojho objektívu šikovný fotograf, pán Dušan Petho, ktorý urobil veľmi pekné fotografie, za čo mu ďakujeme.

Tak ako vždy si naši reprezentanti pripravili pre deti show, v ktorej predviedli svoje umenie a prácu s raketou. Opäť ukázali deťom hru s rôznymi raketami od maličkej až po obrovskú raketu a takisto predviedli ukážky ako obrannej tak aj modernej útočnej hry.  Do hry vyzvali aj niektorých žiakov, ktorí sa nebáli zahrať si 🙂

Po show programe boli pre najmenšie deti – prvákov a druhákov pripravené stanovištia, na ktorých si mohli vyskúšať prvé kontakty s raketou a loptičkou – nosenie loptičky na rakete cez prekážky a triafanie loptičky s raketou na cieľ. Staršie deti, ktoré sa prišli na akciu pozrieť si zatiaľ zahrali s našimi reprezentantmi.

Zástupcami SSTZ na uvedenom podujatí bola K. Breyerová. Akciu prišli podporiť aj predseda KSTZ Banská Bystrica a predseda MŠK Žiar nad Hronom pán Jozef Barniak, konateľ MŠK pán Ján Žiak. Stolný tenis na škole vedie p. Štefan Muha.

Pani riaditeľka bola nadšená!

Pani riaditeľka školy Mgr. Drahomíra Hanzlíková nám poďakovala, že sme ich školu vybrali do projektu. Pochválila svojich žiakov a zvlásť chlapca Patrika Hrabaja, ktorý úspešne reprezentuje svoju školu na súťažiach v stolnom tenise. Pani riaditeľka vyzdvihla našu prácu, veľmi dobre zorganizovanú akciu a jej celkový priebeh a na záver sa zapojila do všetkých stolnotenisových aktivít.

Autogramiáda na záver potešila deti

SSTZ si na úseku rozvoja stolného tenisu a školského športu plne uvedomujeme, že pre rozvoj stolného tenisu je potrebná aj existencia materiálneho vybavenia, SSTZ v spolupráci s hlavným marketingovým partnerom tohto projektu firmou Funstar s.r.o. odovzdal škole kvalitný súťažný stôl s príslušenstvom. Naprázdno neodišli ani deti, ktoré si prevzali drobné pozornosti v podobe kvalitných informačných a propagačných materiálov o stolnom tenise ako aj malé sladké prekvapenie. Na záver nechýbala populárna autogramiáda!

Ďakujeme za podporu!